Wrocław

Afrykarium Wrocław

Jedyne na świecie oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki, stanowi największą atrakcję wrocławskiego ZOO. Podzielone jest na ekosystemy: Morze Czerwone, plaża nad Morzem Czerwonym, kanał Mozambicki, Wschodnia Afryka, wybrzeże Namibii oraz dżungla nad rzeką Kongo.
ADRES: ul. Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław
STRONA INTERNETOWA: afrykarium.com.pl

Hydropolis

Czyli centrum wiedzy o wodzie. Miejsce, które łączy walory naukowe z nowoczesną formą wystawienniczą. Wystawę podzielono na 9 stref tematycznych, z których każda przedstawia życiodajny płyn z innej strony.
ADRES: Na Grobli 17, 50-421 Wrocław
STRONA INTERNETOWA: hydropolis.pl

ZOO Wrocław

Najstarsze ZOO w Polsce, na którego kolekcję składa się ponad 10 tysięcy zwierząt- przedstawicieli około 1100 gatunków. Wizyta w tym wyjątkowym miejscu to punkt obowiązkowy pobytu we Wrocławiu.
ADRES: Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław
STRONA INTERNETOWA:
zoo.wroclaw.pl

Hala Stulecia

Zwana dawniej Halą Ludową, została otwarta w 1913 roku, stanowi dziś miejsce wystaw, wydarzeń kulturalnych, konferencji, czy koncertów. Oryginalna konstrukcja Maxa Berga znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
ADRES: Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
STRONA INTERNETOWA: halastulecia.pl

Panorama Racławicka

Wyjątkowe malowidło, przedstawiające zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w 1794 roku. Dzieło ma 114 m długości oraz 15 m wysokości, a prace nad jego powstaniem trwały dziewięć miesięcy.
ADRES: Purkyniego 11, 50-155 Wrocław
STRONA INTERNETOWA: panoramaraclawicka.pl,

Ostrów Tumski

Jest to najstarsza część Wrocławia- pozostałości osady, które zostały tu odkryte pochodzą z X wieku. Dziś jest jednym z najbardziej popularnych wśród zakochanych, spacerowiczów i turystów miejsc we Wrocławiu.
ADRES: pl. Katedralny 18, 50-329 Wrocław

Rynek

To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc we Wrocławiu. Jego okolice przepełnione są perełkami architektury, zabytkami i niebanalnymi atrakcjami dla każdego. To miejsce powinien zobaczyć każdy, kto przebywa we Wrocławiu.
ADRES: Rynek 1

Punkty widokowe

Najbardziej znane punkty widokowe we Wrocławiu to:

  • Mostek Pokutnic,
  • Wieża Widokowa Katedry,
  • Wieża Kościoła Garnizonowego,
  • Wieża Matematyczna,
  • Punkt widokowy w Sky Tower.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalny portal miasta: https://www.wroclaw.pl/

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: